TÜRKİYE MESELELERİNE DAİR


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.383.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2011
Sayfa Sayısı :
336
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Günümüzde Türkiye’nin gündemini bazı önemli meseleler işgal etmektedir. Bu meseleler; Türk milletinin ve Türkiye’nin geçmişini olduğu gibi geleceğini de ilgilendiren meselelerdir. Bunların başında; ‘’etnik unsur’’ iddiaları, farklı dil ve lehçelerde yayınlar, farklı dil ve lehçelerde eğitim, alt kimlikleri artırma, ‘’yeni kimlik inşası’’  millet ile ırkı birbirine karıştırma, güzellikler olan farklılıkları ayrıştırma noktası olarak öne çıkarma, ülkenin üniter yapısına zarar verme gibi konular gelmektedir.

Türk milletinin ve Türkiye’nin güncel meseleleri arasında yerini alan Kadın ve aile konusu, örtünme ve başörtüsü anlayışı, Alevilik-Bektaşilik sorunları ve çözüm önerileri, Türk milletinin başka dinlerden ve kültürlerden insanlara hoşgörüsü ‘’soy koruması’’ Millî birliği sağlamanın temel esasları, vatan sevgisi ve millî birlikteki yerinin ortaya konulması gibi meseleleri konu alan yazılar “Türkiye Meselelerine Dair’’ isimli bu kitapta bir araya getirilmiştir.

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri