DİNLER TARİHİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.250.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2017
Sayfa Sayısı :
645
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Günümüz teknolojisi dünyayı küçültmüş, insanların birbiri hakkında bilgi edinme  yollarını  ve imkânlarını  artırmıştır.  7 milyar civarında insanın yaşadığı dünyamızda,insanların 6 milyardan fazlası şu veya  bu dinin  mensubudur. Bu durum;  insanoğlu için dinin ne kadar vazgeçilmez olduğunu,  "dinsiz/ateist" insanlar olsa bile bir toplumun toptan dinsiz olmadığını ortaya koymaktadır.

Kanuni Sultan Süleyman’ın, Süleymaniye Camii Vakfiyesi’nde,  Süleymaniye Camii imamımda  aranacak vasıflar arasına, "İslam’ın yüce gerçeğini ortaya  koyabilmesi için  Mukayeseli Dinler ve Dinler Tarihini bilecektir" şartını koyması Dinler Tarihi kitabı ve önemi için en çarpıcı örnek olmalıdır.

Elinizdeki DinlerTarihi kitabı; genel "din kültürü" ve yeryüzünde yaşayan  bütün  dinler/ilk kabile dinleri yanında din kabul edilmiş 14  din hakkında genel hatları ile bilgi vermektedir. Verilen  bu  bilgiler; hem insanlar arası  ilişkilerde, hem  uluslararası  ilişkilerde, hem "medeniyetler arası   ittifak"ta hem de "dinler arası diyalog"da faydalı yararlanılacak  bilgilerdir. Özet olarak bu kitap; bir kılavuzdur, rehberdir, yol haritasıdır, dinler ansiklopedisidir ve kaynak eseridir.

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri