TÜRKİSTAN’ DAN TÜRKİYE’ YE ALEVİLİK-BEKTAŞİLİK


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.536.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı :
255
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Alevilik-Bektaşilik, günümüzde, hem Türkiye’nin hem de dünyanın gündeminde olan konulardan biridir. Bu alanda özellikle son yıllarda önemli çalışmalar yapılmıştır. Yapılan bu çalışmaların bir kısmı; siyasi ve ideolojik niteliklidir; bir kısmı da samimi ve olumlu,”iyi niyetli ve çözüm içerikli” dir. Elinizdeki bu kitapta da iyi niyet,samimiyet ve katkı esas alınmıştır.

Türkiye’deki Alevilik-Bektaşilik konusu; hemen hemen her dilin dalınca çalışma konusu yapılmıştır. Buna karşılık “Türkler’e Özgü Alevilik-Bektaşilik”; geçmişten günümüze ulaşan bir bütünlük içerisinde Dinler Tarihi açısından çalışma konusu yapılmamıştır. Dinler Tarihi açısından bir eksiklik olarak görülen Türkiye’deki Alevilik-Bektaşilik, burada, Dinler Tarihi perspektifinden bir deneme niteliğinde ele alınmıştır. Çünkü Türkiye’de yaşatılan Aleviliğin-Bektaşiliğin; Türklerin İslam öncesine, İslami döneme ve İslam sonrasına dayanan üç ayağı vardır.

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri