DİN VE EĞİTİM


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.343.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı :
440
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Din ve Eğitim adlı kitap; Türkiye’de önemli meselelerin gündemde olduğu bir dönemde yayınlanmaktadır. Çünkü bir tarafta ülkenin birliğine yönelik saldırılar ve terör olayları, diğer tarafta “ikincilik tutumlar’’ve endişe veren gelişmeler yaşanmaktadır. 

Otuz yıllık sürede “Din ve EĞİTİM’’ eksenli yazdıklarım topladığım bu kitapta; tedrici gelişmeler fark edilecek, tekrarlar olsa da “öz fikir’’de çok aykırılık olmadığı, kendi içinde Tekâmül olduğu görülecektir. Bu “ölçü’’, bir ilim adamı için olduğu kadar, bir siyasetçi, bir bürokrat için de temel esas olmalıdır. Bundan dolayı hem yaşantımda hem bilim hayatımda hem de siyasi hayatımda ”orta yol’’u tutmaya, ölçülü olmaya çalışmamda isabetli davrandığım günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır. Bu yaklaşımımı benimseyenler olacağı gibi tenkit edenler de elbette olacaktır.

Aklın, bilginin, birikimin, tecrübenin “ölçü ve orta yolu’’un ürünü bu kitapta herkes kendini mesajlar bulacaktır. 

© 2018   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri