KURTULUŞ VE KURULUŞTA MİLLETVEKİLİ GÖZÜYLE GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA (1920-1923)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9912.41.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2015
Sayfa Sayısı :
290
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

 

"...Türk'ün ve İslâmın vicdanı birden kıyam etti. Trakya, Paşaeli orada sıçradı. Mübarek Erzurum beride kalktı. Ve bütün milletin dehasından doğan bir mihrak Mustafa Kemal Paşa'nın ruhu pâkine iltihak etti. İşte onun etrafına bütün İslâm milleti toplandı. ...Anadolu evlâdı baştanbaşa kıyam etti. Ya namusu istiklâl, ya ölüm.Mustafa Kemal Paşa bugün hiçbir kimsenin malı değildir. Tarihin malıdır. Bugün milletin malıdır. Bütün Türk milletinin malıdır. Onu tutan millettir, yoksa şahıs değildir.

...Türk milleti onun etrafında toplandı ve işte şu vaziyet meydana geldi

...Türk milletinin tarihinde öyle müşkül dakikalar vardır ki, bugün hissetmiş olduğumuz bu dakika ona nispetle hiçtir İşte o dakika da milletin dehasına mihrak olarak zuhur etmiş bir çok sahib zuhurlar vardır. ...Her açılan devrei inkılâbın başında muazzam bir dimağ bitmiştir.

Senen büyük milletin Büyük Reisi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri; milletin senin omuzlarına yüklettiği bu muazzam yükü, bu zafer âlemini bu milletin albayrağını, zafer merasimini ta ilerilere götüreceksin. Bugün İzmir'de,Edirne'de, Balıkesir'de bütün mazlum ve masum inliyen saçı bitmedik ağlayan biçarelerin namusunu, ırzını bu milletin azim ve imaniyle ve Allah 'ininayetiyle sen kurtaracaksın. Tarihe namın altın harflerle geçecektir "

Şeref (Edirne) Bey

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri