CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÛMET SİSTEMİ VE DEVLET BAHÇELİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7501.73.8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
118
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
15 Temmuz ihanet kalkışmasından sonra büyüyen sistem ve yönetim kaosuna son verme amacıyla Sayın Devlet Bahçeli tarafından ortaya atılan çözüm önerileri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getirmiştir.
Yeni yönetim modeli, Cumhuriyet tarihimizdeki en önemli yönetim reformu, şartlara ve gelişmelere cevap veren en dinamik demokrasi tercihi olmuştur.
Bahse konu reformun mimarı, söz konusu tercihin muhatabı büyük Türk milletidir.
İç ve dış odakların art niyetli karşı çıkışlarına, garez dolu itirazlarına, mesnetsiz ve maksatlı tepkilerine rağmen; milletimiz 16 Nisan 2017 referandumunda %51,4’lük destekle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tertemiz iradesiyle kabul etmiştir.
Hiçbir dış telkin, hiçbir iç dayatma, hiçbir baskı ve gözdağı işe yaramamış; milletin iradesine ipotek koyamamıştır.
Güçlü devlet, güçlü yönetim, demokratik istikrar gayeleri yeni sistemin ana omurgasını teşkil edecektir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi artık cumhurun namusuna emanettir.
Türk siyasi hayatının son 21 yılına damgasını vuran MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, bu süre içinde gündem belirleyici bir rol üstlenmiş; müessir ve dominant bir politikacı, tecrübeli bir devlet adamı olarak temayüz etmiştir.
15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrasındaysa Türkiye’nin geleceğine dair alınan kararlara vaziyet eden Sayın Devlet Bahçeli, bu suretle MHP’nin siyasetteki muazzam özgül ağırlığını fazlasıyla hissettirmiştir.
Sayın Devlet Bahçeli; uluslararası aktörlerin Türkiye’yle ilgili manipülasyonlarına güçlü bir cevap vermek, bu manipülasyonların politika, toplum ve ekonomi üzerindeki muhtemel zararlarını ortadan kaldırmak üzere siyaset üretmiş ve üretmektedir.
Tarih, Sayın Devlet Bahçeli’yi Türkiye’nin ve Türk milletinin kaderini emperyalist rüzgârların sürüklemesine engel olmak üzere kararlı ve cesur siyasi girişimlere imza atan güçlü bir lider olarak kaydedecektir.

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri