3. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 3. rd. International Scientific Researches Congress (UBAK) 9 – 12 Eylül 2018 /9 – 12 September 2018 Kozaklı - Nevşehir BİLDİRi KİTABI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7501.71.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
588
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Değerli okuyucular
Kongreler, sempozyular ve çalıştaylar bilim insanlarının araştırmaları ve çalışmalarını tartıştıkları, analiz ettikleri ve fikir teatisi yaptıkları aktivitelerdir ve yerlerdir. Bu çalışma da 9 – 12 Eylül 2018 tarihleri arasında Kozaklı / Nevşehir’de 3. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi ( UBAK) sunulan bildirilerden oluşmaktadır.
Üçüncüsü yapılan kongreye sağlık, fen, sosyal, eğitim ve Güzel sanatlar alanında çok sayıda tebliğ sunulmuş ve bilim kurulu tarafından yapılan değerlendimeler sonucunda kalan araştırmalar bu kitapta toplanmıştır. Değerli bilim insanlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. Bilim dünyasına katkılar sağlayacağını umduğumuz bu çalışmayı yayına hazırlamkatan ve buna vesile olmaktan da mutlu olduğumuzu belirtmek istiyoruz.
Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi ve Kapadokya Üniversitesi ve Journal of History Studies de bu kongrenin akademik paydaşları olmuştur. Bu vesileyle sayın Rektörlerimiz Prof. Dr. Mazhar BAĞLI ve Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İç Anadolu bölgesinde kalan ve bilimsel etkinliklerin çok nadir yapıldığı bir yer olması ve çok sayıda yurt içi ve dışından gelen bilim insanlarının da teşrifleri sebbebiyle yerel yönetimlerin de bu kongreye destek vermesi veya ilgi duymasını beklerdik. Bu süreçte belki ileriki yıllarda kaleme alacağımız değerlendirmeler ve deşiğişik mahfillerde yapacağımız muhtelif konuşmalarda bu süreçte yaşadıklarımızın olumlu ve olumsuz taraflarını anlatacağımızdan şühe yoktur. Fakat şimdilik söyleyeceğimiz şudur ki UBAK birdaha Nevşehir’de yapılmayacaktır.
Her halükarda bizim amacımız bilim insanlarını bir araya getirmek ve bu vesileyle ortaya eserler çıkarmaktır. UBAK’ın Kozaklı / Nevşehir’de yaptığı kongre bu vesileyle verimli olmuş ve ortaya iki eser çıkmıştır. Tüm olumsuzluklara ragmen ortaya çıkan bu güzel sonuç bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.
Bu vesileyle kongre süresince beraber olduğumuz ve büyük katkılar yapan Prof. Dr. Bünyamin KOCAOĞLU, Doç. Dr. Emel İSLAMOĞLU,  Doç. Dr. Sibel AKYOL, Doç. Dr. Türkmen TÖRELİ, Dr. Murat KILIÇ, Dr. Yasemin ULUTÜRK ve Dr. Esra KİRİK meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri