İSLAM TARİHİ TÜRK – İSLAM DEVLETLERİ VE ORTA ÇAĞ’DA AVRUPA


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.625.7049.45.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
460
Ebat :
14 cm X 22 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

İslâm uygarlığı; İslâmın getirdiği değerler etrafında birleşen Müslüman toplulukların bugüne kadar gelen bilim, kültür, sanat ve edebiyat gibi çeşitli alanlardaki çabaları ile bu çabalar sonu ortaya konulan maddî ve manevî eserlerin tümünü kapsar.
Bilim, kültür ve sanat etkinlikleri, İslâm dininde insan hayatının en anlamlı davranışları arasında yer alır. Bunlara verilen önem sayesinde Müslümanlar, dünya uygarlık tarihinde uzun süre öncü rol oynamışlardır.
İslâm uygarlığını ve bu uygarlığı meydana getiren toplumların hayatını Kur’an’ın emirleri ve Hz. Muhammed’in sünneti belirlemiştir.  İslâm inançları doğrultusunda yalnızca Allah’a kulluk edileceğinin bilincinde olan Müslümanlar, baskı ve köleliğin insanlık dışı uygulamalarına son vermeye çalışmışlar; adalet, eşitlik ve tolerans temelleri üzerinde yeni bir uygarlık kurmuşlardır. İnsanlığın tümüne hitap eden İslâm, diğer uygarlıkların da mirasçısı olmuştur. Onlar tarafından ortaya konulan değerleri yeniden yorumlayıp yaşamalarına fırsat tanımıştır. Bu nedenle İslâm uygarlığı yalnızca Müslüman toplumların değil, başka milletlerin de katkılarının bulunduğu evrensel anlayış ve çabaların bir ifadesidir.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri