ORTADOĞU VE AVRUPA ARASINDA TÜRKİYE


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Haluk ÖZDALGA
ISBN :
978.625.7049.96.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
288
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Son yıllarda hemen sınırlarımıza çok yakın bölgelerde ortaya çıkan mezhepsel ve radikal örgütlerin tarihsel kökenleri, Vahabilik, Selefilik, Suudi rejiminin fikri temelleri, İŞİD ve El-Kaide gibi örgütler ve arkalarındaki güçler hakkında pek çok soruya yanıt verecek şekilde kaleme alınmış.
Kitap aynı zamanda bölgede at oynatan tek küresel güç ABD'nin dış politika konusundaki, mesela Suriye ve Irak'taki yanlışlarına ve bunlardan ders çıkarılması gerektiğine işaret etmesi açısından da önemli.
Türkiye'nin özellikle bu ülkelerle ilişkilerde soğukkanlı ve bölgede kalıcı olduğunu bilerek sağduyulu hareket etmesi gerekirdi. Suriye gibi önemli bir komşumuzda, emperyalist ülke deneyimimiz ve yeterli gücümüz olmadığı halde bir rejim değişikliğine soyunmuş olmak gibi bir sözde 'stratejik derinlik' izlemenin sakıncaları da bu kitapta ele alınıyor.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri