ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCE DÜNYASI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.202.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
260
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Bu çalışma ile amaçlanan; gençlerimizin, milletimizin milli kültür değerlerini, Atatürk'ün bir lider, devlet ve düşünce adamı olarak bu değerlerimize getirdiği bakış açısını ve Cumhuriyetimizin temel felsefesini oluşturan esasları anlama ve yaşatma bilinci oluşturmalarına yardımcı olmaktır.
Hastalığının başlangıç aşamalarında etrafındakilerden bazıları Atatürk’e “sağlığına dikkat etmesini, çünkü “O” ölürse Cumhuriyet’in yıkılabileceğini" söylerler. Atatürk'ün bu insanlara verdiği cevap çok önemli bir cevaptın O büyük insan der ki, "unutmayınız ki, Mustafa Kemaller yirmi yaşındadır!”

Şu halde, yirmi yaşındaki her Türk çocuğu Atatürk olmaya aday bir Mustafa Kemal’dir. Bu bilinç içinde olması gereken ve Cumhuriyeti bir emanet olarak alan Türk gençliği, maalesef zaman zaman bir takım yerli ve yabancı akım ve ideolojilerin etkisi ve propagandaları ile Cumhuriyetimizin temel esaslarına sahip çıkma bilincini gösterememekte; yıkıcı ideoloji ve terör örgütlerinin amaçlarınahizmet etmektedir.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri