Milli Mücadele Dönemi Dış Etkiler ve Mustafa Kemal’in Tepkisi


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.076.1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
390
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
İçinde bulunduğumuz dönemde millet olarak oldukça zor ve bir o kadar da çetrefilli bir yoldan geçmekteyiz. İncelediğimiz zaman gördük ki, millet olarak bu zor dönemde yol gösterici birini arıyoruz. Bu bağlamda ismi ön plana çıkan lider ise, haklı olarak Mustafa Kemal Paşa’dır. Bu düşüncelerden esinlenerek Mustafa Kemal duruşunu ortaya koymaya çalıştık.
Eserimiz bir giriş ve üç bölümden meydana gelmektedir. Girişte; Mustafa Kemal Paşa’nın doğumu ve ailesi ana hatları ile incelenmiştir.
Birinci bölümde; Olgunlaşma dönemi, Mütarekeye karşı ortaya çıkan tavır, güney cephesini bırakma sebepleri ve İstanbul’da ortaya konulan ilk tepkiler aktarılmıştır.
İkinci Bölümde; Samsun’a çıkmasıyla beraber aktif olarak milletin içinden onların duygularını nasıl aktardığı, genelgeler ve kongrelerle bir başkaldırının nasıl meydana geldiği anlatılmıştır.
Üçüncü Bölümde; Kurtuluş Savaşı dönemi, mütareke ve anlaşma döneminde Mustafa Kemal duruşu aktarılmıştır.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri