TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ YOLUNDA: BİR ÖMÜR (Hayatım, Hatırladıklarım, Değerlendirmelerim)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-7254-39-7 (3.c.) 978-625-7254-36-6 (Tk)
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2022
Sayfa Sayısı :
776
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
İnsan; dünyaya saf ve tertemiz olarak gelir. Sonradan edindiği kazanımlar,  “boş şayfa”yı doldurur. Bunda; aklın, gayretin, tecrübenin ve geçmişten gelen mirasın önemli rolü vardır. Bu “miras”, insanlığın ortak malı olarak sonraki kuşaklara/nesillere devredilir ve ondan yararlanması sağlanır. Bunun için hatıraların, yaşananların, “hayat dersi”nin ve değerlendirmelerin sonrakilere devredilmesi insanlığa hizmet olarak görülür. Çünkü bilgilerini, birikimlerini ve tecrübelerini sonraki nesillere aktarabilme özelliği sadece insana özgüdür.
Hayat; bir süreçtir. Bu süreç; acı-tatlı olaylarıyla birlikte kısa veya uzun bir dönemin “tarihi”dir. An itibariyle 75 yıllık hayatın; yaşadıklarıyla, gördükleriyle, gözlemledikleriyle ve değerlendirmeleriyle yarım asırdan fazla bir döneme “ayna niteliği”ndedir. Çünkü bu hayatta; köyden şehre, gayretten/azimden mücadeleye, acıdan tatlıya, kederden sevince, vefadan vefasızlığa, Türk Milletine hizmetten insanlığa hizmete kadar her şey vardır
75 Yıllık Hayat; çocukluktan itibaren “mücadeleler tarihi” niteliğindendir. Samimiyet-İhlas-Çalışma üçlü ilkesinin sonucunda ulaşılan her şey; “Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz!” atasözünün uygulama zemini bulmuş hali; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletine sunduğu imkânın ve kazanımların bir sonucudur.
İslâm; insandan “ dost doğru ve adam gibi adam olmasını” ve “Amel Defteri”ni açık tutacak fiillerde bulunmasını istemektedir. “Amel Defteri”ni açık tutacak fiiller; bilimsel eser, hayırlı evlat/nesil, her zaman sevap kazandıracak ve dönemin şartlarına göre içi hayırlı hizmetle doldurulabilecek “Sadaka-i Cariye”dir. Bu üç ilke doğrultusunda yapılacak her çalışma; Amel Defterini açık tutma yolunda matlup olan ve arzulanan adımlardandır.
 Türk Milliyetçiliği Yolunda: Bir Ömür isimli elinizdeki bu kitap; Bir Hayat Hikâyesini, “Türk-İslâm Ülküsüne” ve Türk Milliyetçiliği Yoluna Adanmış Bir Ömrü, Hatıraları, Hatırlananları ve Değerlendirmeleri içermektedir.
Ülkücü Türk Milliyetçiliği Yolu’na adanan bir hayatın hikâyesi yanında bu kitapta; Türk Milliyetçiliğinin özellikle “Milliyetçi Hareket”in 50-60 yıllık kısa bir özeti de verilmiş; hem akademisyen/bilim adamı hem de siyasetçi hem de “dâvâ adamı”  kimliğiyle,   madalyonun iki yanından da bakılarak, bugüne kadar bazı konularda bilinenlerden / nakledilenlerden farklı bir şekilde doğruların anlatılmasına gayret edilmiştir.
         Hayat bir imtihandır, o imtihandan başarıyla çıkana ne mutlu! Ne Mutlu Türk Milletine ihlasla ve samimiyetle hizmet edene! Ne Mutlu Türk’üm Diyene!.


© 2022   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri