ŞEHRİ SIRTLAMAK İSTEYEN ADAMLAR


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Mustafa CAN
ISBN :
978.975.267.390.8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2011
Sayfa Sayısı :
144
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Bir şiirinde ‘Sis vardı/ Pus vardı/ Bir de yalnızlık diye mest eden bir musikiyi adeta bir ney ahenginde yansıtsa da, kurduğu akademi ve yazdığı şiirleri sayesinde yalnız olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki o anki duyguları bu dizeleri yazmasına sebep olmuştur. Yazan kişinin duygularını bir takım kelime oyunları ve yazıyla ifade edilen efektlerle yansıtması da sanat anlayışının edebiyat kalıplarından dışa vurgulanmasıdır. Şiir o anki duygu ve hislerin kağıda yansımasıdır. Mustafa Can’ın bundan önceki şiir kitabının adı gibi ve bazı şiirlerinin de adlarının yansıttığı gibi şiirlerinde hikâye gibi manzum anlatımların gizli musikisi vardır. Bundan önceki şiir kitabının önsözünde kendi ifadesiyle belirttiği gibi duyguları birikerek şiir olarak taşmıştır. Gerek hikâye tarzı gerek felsefi manzumeleriyle Türk edebiyatına güzel şiirler kazandırdığı için kendisini kutluyor ve yeni şiirler beklediğimi ifade etmek istiyorum.
A.EROL GÖKSU.
© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri