CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA ARMAĞAN


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Prof. Dr. Bekir KOÇLAR
Yayın Haz. : Uzman Murat ÇABAZ
Yayın Haz. : Doç. Dr. Ercan ÇALIŞ
ISBN :
978-625-6428-88-1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2023
Sayfa Sayısı :
390
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında, bilim ve teknolojiye hâkim, yeniliklere açık, teknolojik yenilikleri milletimizin hizmetine sunma kabiliyetine sahip köklü bir Üniversitedir. Evrensel bir üniversite olma iddiasına her gün biraz daha yaklaşan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bulunduğu kentin, bölgenin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine önemli katkılar sunmaktadır. Yürüttüğümüz bu çalışmaların yanı sıra, miras olarak devraldığımız Cumhuriyeti gelecek yüzyıllara ve nesillere aktarmak en önemli misyonumuzdur.

Bağımsızlık ruhuyla 29 Ekim 1923’teilan edilen Cumhuriyet, geçmişten günümüze dek uzanan büyük Türk milletinin tarih yolculuğunda, milletimizin varoluşunu taçlandıran eşsiz bir eserdir. Cumhuriyetimizin 100. yılında, çok daha büyük kazanımlarla, heyecan ve coşkuyla dünyada vatandaşlığı değerli bir ülke olarak görülmenin onurunu hep birlikle yaşamaya devam edeceğiz.

2023 yılı Cumhuriyetimizin 100. yılı olması dolayısıyla milletimiz ve ülkemizin tarihi için kuşkusuz en önemli dönüm noktalarından birisidir. Cumhuriyet dönemiyle birlikte hızla ilerlemeye başlayan aydınlanmacı anlayış, bugüne ışık tutmuş ve ileriye doğru bir gelişim çizgisi oluşmasına imkân tanımıştır. Bu imkânların oluşmasını sağlayan da Cumhuriyet düşüncesi ve rejimi olmuştur. Dolayısıyla Cumhuriyet günümüzde Türk ulusu için en büyük miraslardan birisidir. Bu bağlamda bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve her alanda yüceltmektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla, minnetle yâd ediyoruz.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri