GEÇMİŞTEN GELECEĞE İNEBOLU Tarih, Arkeoloji, Kültür ve Ekonomi


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Şerif DEMİR
Yayın Haz. : Orçun NALEZEN
ISBN :
978-625-6591-16-5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2023
Sayfa Sayısı :
356
Ebat :
23 cm X 33 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Elinizde tuttuğunuz bu kitap tarihî derinlik içinde İnebo­lu'nun yerini ve önemini tayin etme çabasının ürünüdür. Sayfalarında İnebolu halkının, kaderini eline almış bir mille­tin efradı olduğu ifade edilmektedir.

İnebolu'nun köklü geçmişini arkeolojik bulguların tanıklığın­da tarih öncesi çağlara kadar götüren çalışmaların yanı sıra köylerimizin isimlerinden hareketle bölgedeki Müslüman Türk varlığının ne denli köklü olduğunu ispat eden araştır­malar da yer almaktadır.

İnebolu'nun geleceğini inşa etmek için yol gösterici nitelik­te, ilçenin ekonomik kapasitesi ile turistik potansiyelinin arttırılmasına yönelik bilimsel yaklaşımlar yansıtan değer­lendirmeler bulunmaktadır.

İnebolu üzerine geniş kapsamlı bir bakış açısının ürünü olan bu eser, bundan sonra yapılacak olan araştırmalara kaynak­lık edecektir.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri