KASTAMONU TARİHİ ARAŞTIRMALARI (Şehir, Toplum ve Ekonomi)


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Şerif DEMİR
Yayın Haz. : Orçun NALEZEN
ISBN :
978-625-6428-98-0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2023
Sayfa Sayısı :
618
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Kastamonu tarihine ilişkin oldukça değerli bir literatür hâlihazırda mevcuttur. Bununla birlikte ilimizin tarihi üzerine hâlâ söylenecek söz, araştırma konusu yapılacak çok sayıda mesele vardır. Çünkü tarihî ve kültürel derinliğiyle Kastamonu, ilham verici bir yerdir ve öyle olmaya devam edecektir. Bu eser de böylesi bir ilhamdan beslenmektedir.

Yaklaşık 20 yıl önce kurulan Kastamonu Üniversitesi Tarih Bölümü, Kastamonu tarihine değerli katkılar sağlamış ve sağlamakta olan tarihçileri bünyesinde barındırmaktadır. Tarih Bölümü akademisyenlerinin ve bölüm bünyesinde yetişmiş tarihçilerin yazılarından oluşan bu kitap, iki yıllık bir çalışmanın ürünüdür.

Kastamonu halkı İstiklal Harbi'nde gösterdiği fedakârlıklarla Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş hikâyesinde son derece özel bir yer edinmiştir. Tam da bu bağlamda Kastamonu tarihi üzerine yetkinleşmiş bu kadronun elinden bir kitap çalışmasını ortaya çıkarmayı ve bu kitabı Cumhuriyet'in 100. yılına armağan etmeyi anlamlı ve değerli bir girişim olarak görüyoruz.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri