OSMANLI ORDU TEŞKÎLÂTI (Şakir GARAMİ)


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Veysel KÖSE
ISBN :
978-625-7049-56-6
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2023
Sayfa Sayısı :
206
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Osmanlı ordu teşkilatı hakkında temel başvuru kaynaklarından biri olma özelliğini taşıyan bu eser, Osmanlı Ordusunun Balkan Savaşları öncesine ait askeri mevcudu, askeri sınıf ve kıt’aları, ulaşım vasıtaları ve temel askeri bilgiler vb. konularında kıymetli ve öz bilgiler içermektedir. Bu yönü ile elinizdeki eser, imparatorluğu yıkıma götüren savaşlar silsilesine nasıl bir askeri güç ile girildiği sorusuna da yanıt vermektedir.

Dopdolu içeriği ile askeri tarih literatürüne önemli katkılar sağlayacak olan bu eserin en dikkat çekici yanlarından bir diğeri, yazarı hakkında yeterli bilgilerin bulunmamasıdır. Kendini Mekteb-i Harbiyye-i Şâhâne öğrencisi olarak tanıtan Maraşlı Şakir Garami’nin kaleme aldığı bilgiler yanında eserde yer verdiği fotoğraf, çizim, harita, tablo ve cetvellere ne şekilde ulaştığı ve bu eseri nasıl meydana getirdiği merak uyandıran noktalardan biridir.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri