İSTİKLAL ile İSTİKBAL ARASINDA


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Bülent CİVAN
ISBN :
978-625-6591-82-0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2024
Sayfa Sayısı :
144
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

İslam, hayatı kuşatan, insanın ve hayatın tüm meselelerini izah eden zaman üstü hakikattir. İslam'ı sadece ferdi ibadetler yönüyle anlamak, eksik anlamak demektir. İslam'ın, ferde bakan yönü olduğu gibi, aileye, cemiyete, devlete, ümmete bakan yönü de vardır. İslam bununla da sınırlı değildir, aynı zamanda İslam; tüm insanlığa tekliflerde bulunan bir mana manzumesidir. İslam'ın insanlığa bakan veçhesini de bir medeniyet tasavvuru çerçevesinde sunmak, dünyada güzel, doğru ve iyiyi gerçekleştirmek ve adaleti tesis etmek, Müslümanların mesuliyetindedir. 

Ahlakın muhtevasında mündemiç olan manalar manzumesi de fikriyatımızın da kaynağı durumundadır. İnsan ruhen, kalben zihnen arındıkça ve enfüsi alemiyle dış dünyadaki varlık alemi arasındaki mutabakat ve muvazeneyi temin edecektir. Ahlakı kuşandıkça her şey yerli yerine oturacaktır.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri