Üç Ben Bir O


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Dr. Mustafa CAN
ISBN :
978-625-8342-58-1
Yayınevi :
Kurgan Edebiyat
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2024
Sayfa Sayısı :
360
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Türker'in edebiyat öğretmenliği görevi de iki ayrı okuldaydı. Biri kasabadaki tek lise olan Yahya Kemal Lisesi...Ortaokul ile lise birlikteydi. Kalabalık öğrenci sayısıyla bilinen okulun üç öğretme meslektaşıyla dördüncü yılını doldurmaktaydı. Okul öğretmen kadrosu kalabalıktı. O yalnızca lisede ders verişiyle orta dereceli okulun öğrencileri daha liseye geçmeden onu hem uzaktan kişi olarak hem de derslerindeki öğrenci öğretmen ilişkinin çok iyi oluşunu bilmekteydiler. Bu yüzden öğrencilerin ona karşı hem sevgisi ve hem de saygısı hazırlık süresini doldurmuş oluyordu. 

Liseye yeni gelen bir başka öğretmenin edebiyat derslerinin azalmasıyla Türker Yılmaz Hoca'nın bir başka okula ek ders görev alması yolu açılmıştı. Kasaba lise seviyesinde yeni açılmış öncesine eklenen iki İmam Hatip Liselerinden birinde Türkçe dersleri verecekti. Önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sonra da İmam Hatip Lisesi devreye girmiş, onun haberi olmadan yerini ayarlamışlar. O gün sabah erken soğuk, kasabanın esen rüzgârlı havasına aldırış etmeden yürüdü.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri