Mehlika


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Hikmet YAVUZ
Yayın Haz. : Muhlis YAVUZ
ISBN :
978-625-6284-12-8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2024
Sayfa Sayısı :
96
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Hikmet YAVUZ, 1960 yılında Erzurum’un Narman ilçesine bağlı Kışlaköy’de dünyaya geldi. İlkokula köyüne kırk beş dakika yürüme mesafesinde olan komşu bir köyde başladı. Yürüyerek sabah gidip akşam döndüğü eğitim mücadelesinde, çoğu kez yolda donma tehlikeleriyle karşı karşıya kaldığı bu zor dönemde, daha iyi şartlarda okuyabilmesi için ilkokul üçüncü sınıftan itibaren, Yalova’da ikamet eden amcasının yanına ailesi tarafından gönderildi. İlkokulu Yalova Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulunda bitirdi. Orta öğretimine Yalova Lisesi Ortaokul bölümünde devam etti. Daha ortaokuldayken Milli Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu bütün okulları kapsayan şiir yarışmasında birinci oldu. Şiirle tanışması bu döneme rastlamaktadır. Ortaokuldan sonra Yalova Endüstri Meslek Lisesinde eğitimini tamamladı. 8 Eylül 1980 de evlenerek dünya evine girdi. Evlendikten kısa bir süre sonra askere giderek, Ankara Genel Kurmay Başkanlığında, vatani vazifesini tamamlayarak tekrar Yalova’ya döndü. Tarım Bakanlığı’na bağlı bir kamu kuruluşunda puantör olarak işe başladı. Yaklaşık yirmi beş yıl bu kurumda çalışarak 2008 yılı şubat ayında emekli oldu. 2009 mahalli seçimlerinde Yalova Belediye Meclis üyesi seçildi ve Belediye Başkan Yardımcılığına getirildi. Özellikle kültür hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı sıfatıyla beş yıl boyunca takdir gören etkinliklere imza attı. 2014’ten sonra, yoğun geçen beş yılın acısını çıkartırcasına kendini bulduğu şiir yazımına geri döndü ve şairliğinin en verimli dönemini yaşadı.2008 yılında yayımlanan” BEN GÜLERMİYİM?” adlı şiir kitabı bulunan Hikmet YAVUZ, 24 Ocak 2022 tarihindeCovid-19’a yenik düşerek aramızdan ayrıldı. Birisi kız üç çocuk babası olan Yavuz’a Allahtan rahmet dileriz.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri