TÜRK HALK İNANÇLARINDA BESLENME


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.559.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2012
Sayfa Sayısı :
383
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

‘Türk Halk İnançlarında Beslenme’ isimli bu çalışmamız da benzeri çalışmalarımızda olduğu gibi büyük ölçüde evvelce verilmiş bildiriler ve armağan kitapları ile ilgili dergilerde yeralmış yazılarımızdan oluşmuştur. Bunlardan bir kısmına zaruri ilaveler yapılabilmiş ve diğer bir kısmına ise gerekli ön hazırlık yapılmış olmasına rağmen hazırlanılan yeni malzemenin eklenilmesi imkânı bulunamamıştır. “tuz”, “ekmek”,“sarımsak”, “aşermek”, “su” kısmen “elma” kısmen “helva” bunlardandır. Alandan monografi derlenirken ağırlık verdiğiniz objenin yanı sıra diğer kod oluşturmuş inanç unsurları da gündeme gelebilmekte, bunlarla ilgi yeni fonksiyonlar veya farklı yaklaşımlar da derlenebilmektedir. Yumurta-inanç bağlantısını incelemek için yapılan çalışmalar oldukça yenidir.

 

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri