AZERBEYCAN-İRAN-ANADOLU-IRAK HALK İNANÇLARI HATTI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.598.8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2012
Sayfa Sayısı :
648
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Halk inançları çalışmalarım kültürel kimliğin tespiti arayışlarında bir alt başlık olarak başlamıştı. Bunlar hacim ve ehemmiyet itibariyle giderek kitap ehli dinlerin alanlarını zorlar olmuşlardır.Halk kültürünün bir alt alanı olmalarına rağmen, kültürel kimlik de ciddi bir biçimde tayin edici faktör olabileceklerini göstermişlerdir. Biz ilk karşılaştırmalarımızı Anadolu’da ilden ile yaparak başlatmıştık. Bunu Anadolu’nun bölgeleri arasında yaptığımız karşılaştırma çalışmaları izledi. Daha sonra bulunma imkanı elde ettiğimiz Türk Dünyası’dan kesimleri Anadolu’daki benzeri inançlarla karşılaştırdık. Türk Dünyasından Kuzey Afganistan (Uluğ Türkistan’ın Güney kesimi) Türkmenistan, Özbekistan, Karakalpakıstan, Kırgızistan,Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Nahçıvan, Dağıstan, Kırım, Başkurdistan,Çuvaşıstan, Tataristan, Makedonya, Anadolu, Altay,. Gagavuzeli, Bulgaristan, Kıbrıs,Kafkasya, İran, Suriye, Irak’ta halk inançları çalışmalarını yapma imkânı buldum.Çalışmalarımın sonuçları; biliri, makale ve kitaplar halinde yayınlandı.

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri