IRAK TÜRKMEN HALK KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMALARI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.351.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2011
Sayfa Sayısı :
280
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Türklük,Türk kültürlülükle tanımlanır. Türkiye Cumhuriyetini kuran halk Türk milleti iken, bu kurucu halkın, milletin kültürü de Türk kültürüdür. Bu kültürün sahipliliğinde de varisliğinde de bu milletin halkı eşittirler. Türkiye Cumhuriyeti bir kültür ürünü iken, milli sınırlar dışındaki aynı kültürü paylaşan halklar da, yerel şartları itibariyle, Irak’ta, Azerbaycan’da veya Kültür coğrafyasının herhangi yerinde olurlarsa olsunlar, genel Türklüğün bir parçasıdırlar.

Türk kültür coğrafyası Türk kültürlü halkların ortak kültür alanları ve bu alanlarda yaşayanlar da kültür akrabalarıdırlar.

Türk Kültür bütünlüğü, siyasi, iktisadi bütünlüğünün tabanını, zeminini oluşturur. Bu zemin milli sınırlar içinde ve dışında güçlenebilmesi ona sahip çıkılmakla mümkün iken, bu sahiplenebilme işlemi kültürel köprülerin sağlanabilmeleri ile olur.Halk bilimi ve onun kapsamında yer alan halk inanmaları kültürü bunun için önemlidir.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri