AVRUPA BİRLİĞİ’Nİ DOĞRU TANIMAK


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Nazif KURUCU
ISBN :
978. 975.267.263.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2009
Sayfa Sayısı :
151
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Türk sözlüğü, bağımsızlık ve başını dik tutmak anlamını da içerir. Tarihteki tüm Türk devletleri bağımsızdı. Başka bir hegemonyayı kabul etmediler. Osmanlı‘nın başlangıçta acıyıp lütuf olsun diye verdiği kapitülasyonlar (Yabancılara tanınan ayrıcalıklar) zamanla esarete dönüşüp yıkım getirdi. Tarihimizi çok iyi inceleyen büyük Atatürk, ulusumuza en önemli şart olarak “Tam Bağımsızlığı” emretmiştir.

 Atatürk‘ün bağımsızlıkla ilgili öğüt ve emirleri ciltler doldurur. Atatürk Avrupa uygarlığından yanardı. Onun İnkılâpları sayesinde A.B.’ye başvuracak uygarlık düzeyine geldik. Avrupa’nın oyuncağı ve kölesi, durumuna düşmek; onun öğütlerini tümüyle aykırıdır. Avrupa bize zorladığı şartları başka hiçbir devlete dayatmadı.
© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri