İNGİLİZ KEMAL VATAN UĞRUNDA


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.852.1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2013
Sayfa Sayısı :
322
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Hiç kuşkusuz, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında istihbarat çalışmalarının da payı büyüktür. Bu, cephe­deki askerî mücadeleye psikolojik boyutta bir katkı sağlamış, savaşın askerî boyutunu psikolojik olarak da desteklemiştir.

İngiliz Kemal lakaplı Ahmet Esat Tomruk (1892-93/ 1966) da savaşın söz konusu psikolojik boyutuna, İngi­liz ve Yunan ordularının içine sızarak, hizmet etmiş önemli casuslardan biridir. Bir başka deyişle, İngiliz Kemal olarak tanınan Ahmet Esat Tomruk, Yunan ve İngiliz gizli servislerinin elinde bulunan raporları Ankara'ya bildirerek Millî Mücadele'de görev almış ün­lü Türk casusudur. Elbette ki bu,içinde pek çok zorluk­ları da barındıran bir görevdir.

Elinizdeki roman, İngiliz Kemal'in bu yolda karşılaştığı güçlüklerle vatanı için göze aldığı fedakârlıkları -kendisinin anılarından da yararlanarak- hikâye eden tarihi bir anlatıdır. İnanıyoruz ki bu tür eserlerin yayımı, Türk Milletinin bu büyük savaşımında önemli rol oynamış tarihi şahsiyetlerden bizi haberdar edecek ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Türk çocuğu ecdadını tanı­dıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır."
© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri