KARANFİL


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.868.2
Yayınevi :
Kurgan Edebiyat
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2013
Sayfa Sayısı :
504
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
        “Tarihler 19 Mayıs 1992’yi gösterdiğinde gece yarısını biraz geçe Iğdır’da bir deponun içinde buluşmuşlar, sadece selamlaşmışlar, yolcu elindeki küçük bir kâğıt parçasında ki mührü ona göstermiş, o da kendisindekini göstererek birbirlerini teyit etmişlerdi. Kâğıt parçasındaki mührü de ilk defa görmüştü.
    
   Çapraz iki kılıç, üzerinde ay yıldız, yanında bir takım işaretler... Ne olduğunu öğrenmek için daha sonar birilerine göstermeyi düşünmüştü, ama yolcu kendi elindekiyle şoförün elindeki kâğıt parçalarını çakmağı ile yakmıştı.
       
        Arkasından, doğrudan kamyonun kasasına tırmanıp, “nerede duracağım” demişti. Kimdi bu yolcu, ne iş yapardı, ne için kendi ülkesine gidiyordu?Üstelik ülkesinde şuanda savaş vardı… Ne diye böyle bir adam, savaş olan ülkeye giderdi? Kanun kaçağı veya teröriste de benzememesine rağmen, bu gizem, bu ihtimam ne içindi? “
   
    Bir yüzbaşı, Azeri-Ermeni savaşında Halk Cephesine ve bağımsızlığına yeni kavuşmuş Azerbaycan ordusuna danışmanlık yapmak üzere Nahcivan yollarında.
   
    Tıpkı 1918 yılında Bakü’ye yardıma giden Kafkas İslam Ordusu’nun Komutanı Nuri Paşa gibi.
Ama onun gibi subayları ve birlikleriyle değil, yalnız başına.
       
        Savaşın karanlık yüzü.
        Ve o savaşta alevlenen bir aşk.
        Soluksuz okuyacağınız bir roman.© 2018   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri