GİZLİ İTİRAF


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.948.1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2014
Sayfa Sayısı :
68
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
5,00.-TL

Her kitap bir hikâye ile doğar. Elinizde tuttuğunuz bu şiir kitabının da elbette kendince bir hikâyesi var. Lise yıllarında başlayan şiir maceram ilk meyvasını kırkına merdiven dayadığım şu günlerde "Gizli İtiraf" ile vermiş oluyor. İlk şiir denemelerim lisedeki edebiyat hocalarımın teşvik ve tenkitleri ile şekillendi. Daha sonra kudretli şair rahmetli Dilaver Cebeci'nin teşvik ve destekleri şiir maceramın mecraını da belirledi.

Bugün bu kitapta bir araya getirilen şiirler, lise yıllarında yazılanlardan birkaç gün önce yazılanlara kadar varolan şiirlerden bir seçkidir. Kimileri yıllarca bekledi bu kitapta yer almak için. Kimilerinin ise tabir yerindeyse dumanı üzerinde… Ama benim gözümde hiçbirinin bir diğerinden farkı yok. Kitapta yer alan şiirler bu sebeple kronolojik değildir. Biribirleri ile uyumlu olduğunu düşündüğüm şiirler, bir içnizam ile birbirlerine bağlıdırlar.

Fırsat ve imkân buldukça -Üstadım DilaverCebeci'nin tavsiyesi mucibince- şiirlerimi çeşitli dergilerde yayımladım.Okuyucusu ile buluşan şiirlerimin yanında günyüzü görmemiş olanları da var.Hepsi için aynı kanaati paylaşıyorum: Okuyacağınız şiirler artık benim değil, onlaryazılana kadar sancılarıyla, acılarıyla benimdi. Şimdi bu kırık dökük mısralar bana yalnız ilham edenlerin muazzep bir hatırasıdır.

Sadece şiiri değil edebiyatı bütünüyle sevdiren ve edebiyat zevkimin inşasında en büyük pay sahibi kişilerden biri rahmetli hocam, güzel insan Hüseyin Ertaş'tır. Şiir kitabımı ona ithaf etmekle bahtiyarım.

 

 

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri