DİN PSİKOLOJİSİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.983.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2016
Sayfa Sayısı :
240
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Bu kitap, İlâhiyat Fakültelerinde okutulmakta olan Din Psikolojisi dersinde öğrencilerin Türkçe kaynak ihtiyacına bir nebze de olsa cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın öğrencilerin anlayabilecekleri bir dille yazılmasına özen gösterilmiş, öğrencilerin ders dışı etkinliklerinin sınıf ortamında mütalaa edilmesine imkân sağlayarak öğrenci iş yükünün artırılmaması amacıyla, kitabın hacmi mümkün olduğunca dar tutulmaya çalışılmıştır.

Şüphesiz Din Psikolojisi bilgileri yalnız İlâhiyat eğitimi görenler için değil, mesleklerinin gereği olarak çeşitli gelişim dönemlerindeki insanlara dinî eğitim veren, onlara pratik din hizmetleri sunan, dinî rehberlik ve danışmanlık yapan, toplumda şuurlu ve sağlıklı bir dinî yaşantının oluşmasını amaçlayan, insanları dine yaklaştırmaya, dini samimi olarak yaşamaya ve yaşatmaya çalışan ve bunu bilimsel temellere dayandırmak isteyen herkes için gereklidir. Bu itibarla kitabın, başta din görevlileri ve Kur’ân Kursu öğretmenleri olmak üzere Din Psikolojisine ilgi ve ihtiyaç duyan herkes için yararlı olacağı kanaatindeyiz.

Her türlü eksiklik, hata ve sorumluluğu kabul ederek bu çalışmanın, öğrenciler ve alanla ilgilenenlere yararlı olmasını temenni ediyor,okuyuculardan gelecek her türlü tenkidi şükrânla karşılayacağımı belirtmek istiyorum.

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri