SON VEDA


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Yaşar DUYMUŞ
ISBN :
978.605.9912.18.1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2015
Sayfa Sayısı :
120
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Şiir manzum dizelerin anlam vermesi öğüt vermesidir. İnsan yaşamı şiirin bir parçasıdır. Hayat acılarla dolu olsada, dizeler canlanır.Dostluklar şir ve sözdür. Aşkla başlayan gönül dostluğu, şairlerin şiir dörtlüğüyle pekişir. Dem olan yürek yanar ki, eserler peşi sıra gelir. Vatan, istikbal, Allah, doğa aşkları neşreder. Her konuda şiir yazılabilmeli, yanmalı, yansımalıdır.

Memleketimiz şiir obalarıyla yankılanmış. Türküler yakılmıştır. Uçsuz köşeler, hasret yayılmış, bir tutam sevda yükü verilmiştir. Şiir şiirleşen dillerin bir kitapta, buluşması olmuştur. Tanımadığımız coğrafyadan dost eli uzanmış, şairler otağı şiirlerle şenlenmiştir. Şiir geleceğin aynasıdır.

Şair edebiyle şiir yazan, her konuda gönülleri dirilten, saygıyı öğretendir. Mazhar gönül çıra gibi yanmalı, aleviyle insanlığa ders vermelidir.Paraya, pula esir olupda şair yazamaz. Etkileyici diliyle, seslenir, mevla aşkıyla eller kenetlenir. Adalet divanı iki çift sözle birleşir. Yaşayan, yaşatıcı şairdir. ”Yazan kalem eğilmeyecek ki, hak’kı göresin.”

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri