ÇANAKKALE 1915 (TÜRK ORDUSUNUN KARA VE HAVA HARAKATI)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9661.05.8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2016
Sayfa Sayısı :
304
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Dünya tarihinde ender rastlanan deniz ve kara savaşlarının örnekleriyle dolu olan Çanakkale muharebeleri, siyasî açıdan birçok emelin, ihtirasın düğümlendiği, askerî açıdan insan gücünün, azminin, inancının teknolojiyi nasıl dize getirdiğini ortaya koyması bakımından önemlidir.

Vatanını canları pahasına savunanlarla onu istilaya gelenlerin birbirlerini yok ederek, yarım milyonun üstünde insan zayiatının olduğu muharebeler 1915 yılında Çanakkale’de yapılmıştır.

Sömürgeciler, Türkleri boğazlardan uzaklaştırmak, İstanbul’u ele geçirmek, dahası Doğu Sorunu’nu (Şark Meselesi) kendi çıkarlarına göre çözümlemek istiyorlardı. Ancak Türkler, canlarından aziz bildikleri vatanları için seferber oldular. 57.263 Mehmetçik, Çanakkale’de zaferin mayasına kanlarını katarak bu coğrafyayı vatanlaştırdı.
Sonuçları itibariyle bakıldığında Çanakkale Savaşı’nda birçok yanlış hesabın boğazın derin sularına gömüldüğü, Mustafa Kemal ATATÜRK gibi bir dehanın yönlendiriciliği ile Türk milletinin zafere ulaştığı görülür.
Çanakkale’de devleşen, gönüllerimizde ebedileşen bütün şehit ve kahramanlarımızı saygıyla anarken, “Çanakkale 1915, Türk Ordusunun Kara ve Hava Savaşları” adlı çalışmada Türk ordusunun kara savaşlarındaki ve henüz kuruluş aşamasındaki hava kuvvetlerinin kahramanlıklarını görecek, bundan haklı olarak da gurur duyacaksınız.
© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri