ÜÇ DEVRİN MAZİSİ SON OSMANLI SADRAZAMI AHMET TEVFİK PAŞA


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9661.51.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2016
Sayfa Sayısı :
528
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

XIX.asrın başlarından başlayıp XX. asrın ilk dönemlerini kapsayan tarihi süreç sadece dünya tarihinin değil Türk tarihinin de dönüşüm sancılarının yaşandığı bir evre olmuştur. Bu süreç Osmanlı Devleti'nin siyasal ve iktisadi çöküşünü hızlandıran olayları da bünyesinde barındırmıştır. Bu çalışma tarihin doğal akışı içerisinde Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde meydana gelmiş olan büyük dönüşüm ve değişim sürecini üst idari makamlardan hakkal yakîn müşahede etmişbir devlet adamının gözüyle yakalamayı gaye edinmiştir. Araştırmamız; Hariciye Nezareti kâtipliğinden başlayarak Büyükelçilik, Hariciye Nazırlığı ve Sadrazamlık makamlarında bulunmuş olan Ahmet Tevfik Paşa'nın vazifeleri esnasındaki icraatını, değişen tarihi süreç içerisindeki rolünü ve şahsi hayatı hakkında bilinmeyenleri resmi vesikalar, hatıralar ve süreli yayınlar ışığında tarihî biyografi kaideleri ve metodu kapsamında aydınlatma iddiasındadır.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri