BAŞBUĞ’LU YILLAR TÜRKEŞ'İN BİLİNMEYEN YÖNLERİ (1978-1997)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.2030.30.1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
600
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

ONU BAŞBUĞ YAPAN NEYDİ?


Bu millet bir başkasına değil de neden Alparslan Türkeş'e' Başbuğ' ismini verdi?

Bu konuda TRT 1 Televizyonunda Başbuğ'un kendi ağzından anlattıkları: Başıma şöyle bir şey geldi.

Anamur'dayız, Anamur'a gittik. Orada bir toplantımız vardı,kurultay gibi istişari bir toplantı. Beni karşıladılar, aldılar. Mütemadiyen"Başbuğ Türkeş" diye gösteri yapıyorlar, bağrışıyorlar. Bir yerde yürüyüşü durdurdum. Bağıranları susturdum ve söylememelerini rica ettim,sustular. Tekrar yürüyüş başladı, şehrin içine girdik. Yine başladılar"Başbuğ Türkeş" diye bağırmaya. Meydan gibi bir yere geldik. Yürüyüşü yine durdurdum. Tekrar rica ettim. Bu şekilde bağırmayın, başka sloganlarımız var, onları söyleyin diye ricada bulundum.

Ses çıkarmadılar. Ama hareket başlayınca yine tekrarladılar. Üçüncü defa tekrar durdurduğum zaman bir isyanla bana karşı çıktılar. Bana dediler ki: Yani siz hoşlanıyorsunuz, istiyorsunuz diye mi yaptığımızı zannediyorsunuz. Biz keyfîmizden böyle istedik, böyle bağıracağız. (Sayfa220)

 

 

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri