KAMU DİPLOMASİSİ VE MİLLÎ GÜÇ TÜRK KAMU YÖNETİMİNDE KAMU DİPLOMASİSİ FAALİYETLERİYLE İLİŞKİLİ TEŞKİLLER


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Dr. Ahmet KESER
ISBN :
978.605.2030.84.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
152
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..


Eğer bir ülke yumuşak güç potansiyelinden ve sert güç potansiyelinden hiçbirisini gerektiğinde kinetik hale getiremiyorsa ve üstüne üstelik de kamu diplomasisi faaliyetleri ile bu unsurların etkisini sinerji yaratacak şekilde birleştiremiyorsa o ülke kendisini hem görme engelli hem de işitme engelli olmaya mahkum etmiş demektir. Bir ülke yalnızca yumuşak güç unsurlarını aktif hale getirerek kamu diplomasisi faaliyetlerini etkinleştirmişse, işitebilen ancak hala görme engelli olan bir ülke konumunda kalacaktır. Bir ülke ancak yumuşak ve sert güç unsurlarını, diğer milli güç unsurlarının da desteği ve iyi bir planlamayla uyumlu hale getirebilmiş ve etkin bir kamu diplomasisi uygulamasıyla akıllı güç haline dönüştürebilmişse, ozaman diğer kamuoylarını hem görebilen, hem işitebilen, anlaya bilen hem de onlara dokuna bilen bir güç olmaya aday olabilecektir.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri