KUR’ÂN VE HADİSLERİN IŞIĞINDA İMANI BOZAN ŞEYLER


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.2030.81.3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
271
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Bu çalışmada ''Bozulan İman''kavramını şöyle düşünmek gerekir ki; yanlış anlaşılmamalara yer vermeyelim. Öncelikle imanın tamamen bozulması, inkârdan doğar ki bu zaten kişiyi mumin olmaktan çıkarır. Bizim anlatmaya çalışacağımız konular zaten onları ilğilendirmez.Demek istediğimiz yanlış, düşünce ve amellerimizle imanımızın zedelenmesidir.Dinden çıkmadan, imandan inkâra geçmeden bozulan iman üzere yaşamaktır. Şöyle bir örnek ile demek istediğimize açıklık kazandırmaya çalışalım. Vücudumuzun her hangi bir orğanının, diyelim ki böbreklerimizin bozulması tüm vücudumuzu işlemez hale getirmez ama böyle bir vücutla sürdürdüğümüz hayatımız da tam sağlıklı olduğumuz zamanlardaki gibi verimli olamaz. Bir yeri bozulan bir cihazımızın,bazı fonksiyonlarını yine de kullanabiliriz ama sağlamken elde ettiğimiz ğibi sonuçlar meydana getiremeyiz. Yanlış anlaşılmamak için deriz ki; ‘’Bozulan İman’’dan kastımız, zedelenen anlamındadır, tamamen yok olan değil. Çalışmamız bu çerçevede değerlendirilmelidir.

 

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri