RECEP ALBAYRAK'LA DERVENT’TEN DERBENT’E


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Ahmet DEMİRCAN
ISBN :
978.975.2030.92.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
300
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..


Recep Albayrak'ın dokuz çalışması yayınlanmıştır. Bunların yanı sıra özellikle Simav üzerine kaleme aldığı,çeşitli gazetelerde ve dergilerde yayınlanan pek çok makalesi mevcuttur.Elinizdeki eser, Recep Albayrak’ın Simav üzerine kaleme aldığı 46 yazıdan oluşmaktadır. Burada hem Albayrak'ın makalelerinin toplu olarak okuyucuya ulaştırılması amaçlanmış hem de yazılar bir nevi güvence altına alınmaya çalışılmıştır. Böylece Albayrak'ın Simav gazetelerindeki köşesinin isminden hareketle “Dervent'ten Derbent'e” başlıklı bu kitap ortaya çıkmıştır.

Recep Albayrak'ın Simav üzerine kaleme aldığı yazılardan oluşan bu kitapta, tarih, edebiyat, sosyoloji, iktisat gibi disiplinlerin bir arada yer aldığı görülecektir. Nitekim Evliya Çelebi Seyahatnamesindeki Simav'dan, Simav Kuva-yı Milliye cemiyetine uzanarak bir tarih yolculuğu yapabileceğiniz gibi, kitabelerden şiire, Simav'daki edebi geleneği görebileceksiniz.

 

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri