MUŞTU


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7501.13.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
136
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Şiir bir dilin kalesi, milletin kültür değerlerinin içinde yer alan edebiyatımızın güçlü nefesidir. Kimi zaman bu kalelerdeki burçlarda dalgalanan nazlı bir bayrak, bazen gönüllere giren kimselere vermemek için direndiğimiz, koruduğumuz bir sancaktır.
Evet, şiirin tanımı derinliğinden olsa öyle çok ki; bazen yatağın¬da kuruyan ırmaklar gibi öksüzdür bazen da aksine sığmayıp, etrafına taşıp coşan nehirler gibidir şiir.
Şair Kumrugül Türkmen Akın, küçük yaştan beri vatanı Türk¬menistan topraklarından aldığı cevheri, yıllarca sessizce işleyip ikin¬ci vatanım dediği Türkiye’nin şirin bir şehri Tokat’tan dünyaya açılan gönül penceresinden MUŞTU adını verdiği bu şiir kitabında sunmayı başardı.
Onun Türk ve îslâm dünyasında akan ırmakları gün geldi birleşip duygu dolu bir nehirde buluştu. Ve bu nehirlerde mavi umut¬ların yakamozlandığı denizlere koştu. Biz, Kumrugül Türkmen Akın’ın en nadide en güzel duygularının buluştuğu bu engin denize Muştu Denizi desek yerinde olmaz mı?

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri