YÜREĞİM DİLE GELDİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7634.33.7
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
224
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Kaliteli şiir yazmak, güzel şiir okumak herkes için söz konusu olamıyor. Bu çeşit eylemlerin gerçekleşmesi bir kabiliyetin varlığı ile mümkün. Böyle düşünmeyenlerin fikirlerine de itibar edilebilir. Çok çalışmak ve azmin zirvesinde dolaşmak yoluyla şiir dünyasında varlık gösterenlerin kimliklerine antolojilerde rastlayabiliyoruz.
Temelde dile ve duyguya dayanan şiirin dünyasına girebilen kimseler, orada sürekli kalmanın yollarını da canlı tutma düşüncesi içinde olurlar. Şairlik vasfı dolayısıyla şairlik unvanı kolay bırakılacak bir değer değildir. Nice çok özellikli kimseler vardır ki kendilerini “şair” unvanının büyüsünden uzak tutamazlar. Çünkü şair kimliği; olaylara farklı bakabilme ve yorumlayarak değerlendirme ile çağrışımları sunma özelliğidir.
Elimizdeki şiir kitabı kesintisiz bir ilham kaynağının ürünleri şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Kaynağı güçlü bir nehir misali yolunu hiç değiştirmeden bir ülküye doğru akmıştır. Coğrafyanın, tabiatın beslediği kabiliyet hep devinim halindedir. Duyguların hassas bir karakter zemininde barınıp yeşermesi, hissediş çiçeklerini rengârenk karşımıza çıkarıvermiştir.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri