Psikoloji, Sosyoloji ve Coğrafya Bakış Açısından SAĞLIK


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7634.87.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
152
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Elinizdeki bu kitap çeşitli alanlarda eğitim görmüş akademisyenlerin sağlık konusunda hazırladıkları değerli çalışmalarından oluşmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün tanımına göre sağlık, sadece hasta olmama anlamına gelmemektedir. Sağlıklı olmak için bedenen, psikolojik olarak ve sosyal olarak iyi olma hali de gerekmektedir. Diğer bir deyişle, insan sağlığı, bedeninin sağlıklı olmasını, psikolojik iyi olma halini ve sosyal olarak iyi olma halini gerektirmektedir. Bu açıdan sağlığın biyopsikososyal model ile ele alınması önemlidir.
Buradan hareketle, bu kitap kapsamında sağlık teması psikoloji, sosyoloji ve coğrafya alanları bakış açısı ile ele alınmıştır. Kitap içerisinde psikoloji alanından ruh sağlığı ve riskli yaya davranışları; sosyoloji alanından aşı karşıtlığı; coğrafya alanından çevre sağlığı ve afetler konusunda katkılar bulunmaktadır.

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri