SON İLÂHÎ MESAJ KUR’AN-I KERİM’İN AÇIKLAMALI – YORUMLU TÜRKÇE ANLAMI (MEÂL) 4.CİLT


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Dr. Fahri DEMİR
ISBN :
978.625.7049.70.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
1355
Ebat :
17 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Son İlahi Mesaj Kur'an-ı Kerim; İbrahim, 14: 4 ve Ahkaf, 46: 12 ayetlerinde bildirildiği gibi, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in içinden çıktığı halkın dilinde yani Arapça indirilmiştir.
Allah'ın Son Elçisi Hz. Muhammed (Selam O'na); sadece içinden çıktığı halka değil, Kur'an'da bildirildiği gibi, bütün insanlığa gönderilmiştir.
Nitekim o, kendilerine gönderdiği mektuplarla, yakın çevresindeki İran, Mısır ve Bizans gibi ülkeler yöneticilerine Tanrı Elçiliğini duyurmuş; onların şahsında halklarını İslam'a çağırmış; Arap olmayanlardan pek çok kimse, o hayatta iken o'na inanma şerefine ermiştir.
Onun içindir ki Kur'an-ı Kerim, başka dillere tercüme edilmeye, Sevgili Peygamberimizin sağlığında başlanmıştır. Nitekim:
İslam'a yeni katılmış İran'lı Müslümanlar, her namazda okunması gereken Fatiha Sûresinin tercümesini, Peygamberimizin Ashabından olan soydaşları Selman Farisi'den rica etmiş; o da, Fatiha Sûresi'ni Farsça'ya tercüme ederek kendilerine göndermiştir.
Esasen, Kur'an'ın başka dillere tercümesi sırf namazda okunması için değil; mesajlarının herkes tarafından anlaşılması, üzerinde düşünülmesi ve temiz özlülerin O'ndan öğüt alması için de gerekliydi.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri