Berikan Elektronik Basım Yayım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.  1998 yılında Ankara’da kurulmuş 22 yıldır Uluslararası düzeyde faaliyet yürütmektedir, Resmi Gazetede’de yayımlanan Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği kapsamında ”Tanınmış Ulusal Yayınevi’’ niteliklerini taşımakta olup, aynı zamanda“Tanınmış Uluslararası Yayınevi’’ nitelikleri kategorisinde yer alan, özgün bilimsel kitaplar, çeviri kitaplar, süreli bilimsel yayınlar yayımlayan, akademik camiada etkinliği ve saygınlığı kabul edilen uluslararası akademik bir yayınevidir. Yayınevimiz, QS World University Rankings, Times Higher Education World University Rankings Sıralamasında ilk 500 içerisinde yer almaktadır. Yurt dışındaki birçok üniversitelerin kütüphane katologlarında da kitaplarımız bulunmaktadır.
    Ayrıca yayımladığımız kitaplar; Yükseköğretim Kurulunca tanınan yükseköğretim kurumlarının kataloglarında da yer almaktadır. Yine yayınlarımız dünyadaki en büyük çevrimiçi kamu erişim katalogu olan Worldcat.Org yer almaktadır.
    Aynı   alanda   farklı   yazarlara   ait   1800 ün’üzerinde yayınımız   bulunmaktadır.   Bu   yayınların   içerisinde  aynı  alanda  farklı  yazarlara  ait  Türkçe  dışındaki  dillerde  (İngilizce,  Almanca,  Rusca, Arapca, Farsca)  20’nin üzerinde  eser  de  yayımlanmıştır.
Yayınevimiz, branşında uzman eğitimci ve yazarlarla birlikte kuruluşundan bu yana yürüttüğü titiz ve disiplinli çalışmalarını 1800’den fazla yayınıyla akademisyenler ve öğrencilerin yararlandığı, beğendiği kitapların, aranan adreslerinden biridir.
    Yayınevimizin çıkarmış olduğu yayınlar ile alanındaki ürünlerin, gelişmiş ülkelerdeki örnekleriyle haklı bir şekilde rekabet ederek, şekil ve içerik bakımından uygun, teknik ve estetik açıdan üstün bir seviyeye ulaşması için çaba sarfetmekte, ayrıca; yayınlarımızın üniversite eğitiminin genel amaçlarına ve temel prensiplerine uygun bir biçimde hazırlanmasına dikkat etmektedir.
Yayınevimiz, Ankara’da hizmet etmeye devam etmektedir.

BERİKAN ELEKTRONİK BASIM YAYIM
REKLAM, TURİZM SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri