GELİŞEN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE EĞİTSEL UYGULAMALAR


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Dr. Can GÜLDÜREN
ISBN :
978.625.7254.22.9
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
392
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Bilişim teknolojilerindeki son gelişmeler, insanların günlük yaşamında önemli değişiklikler meydana getirmiştir. Gelişmiş dünya nüfusunun %78,3'ü ile gelişmekte olan dünya nüfusunun %32,4'ü bilişim teknolojileri kullanıcısıdır. Bu rakamlar göz önüne alındığında insanların bilişim teknolojilerine çok bağımlı hale geldiği ifade edilebilir ve oranlar her yıl artış eğilimindedir. Bilişim teknolojileri, bilgi üretmek, depolamak ve işlemek, dağıtmak ve değiş tokuş etmek için kullanılan bilgi işleme araçlarıdır. Bu farklı araçlar birlikte çalışabilir ve ağa bağlı bir dünya oluşturmak için birleşebilir ve dünyanın her yerine ulaşabilir. Bilişim teknolojileri eğitim alanını da olumlu bir şekilde etkilemiştir. Eğitim alanında bilişim teknolojileri, özellikle bilgi dağıtımı, öğretme, öğrenme, değerlendirme, veri değerlendirme ve eğitim hizmetleri yönetimini geliştirmek için büyük bir potansiyele sahiptir. Eğitsel bilişim teknolojileri kaynakları, görsel-işitsel materyalleri, projektörleri, ses kayıt cihazları, video kayıt cihazları, bilgisayar ve iletişim cihazları ve benzeri kaynakların kullanımını kapsamaktadır. Eğitim teknolojisi kaynakları arasında öne çıkan ise bilgi ve iletişim araçlarıdır. Bu araçlar öğrenim ve değerlendirmenin evde, ofiste veya çevrimiçi uzaktan eğitimle herhangi bir yerde gerçekleşmesini olanaklı kılmaktadır. Uygun şekilde kullanıldığında, farklı bilişim teknolojilerinin eğitime erişimi genişletmeye yardımcı olduğu, eğitimin giderek artan dijital işyeri ile ilişkisini güçlendirdiği, eğitim kalitesini artırdığı ve öğretme, öğrenme ve değerlendirmeyi gerçek hayata bağlı ilgi çekici, aktif bir sürece dönüştürmeye yardımcı olduğu söylenebilir.
© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri