Dünyayı 1 numaralar, 1 numaraları ise 2 numaralar yönetir. “ZBIGNIEW BRZEZINSKI” AMERİKAN GÜVENLİK POLİTİKASINDAKİ ROLÜ VE TÜRKİYE DEĞERLENDİRMELERİ


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Levent Demirci
ISBN :
978-605-7634-88-7
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2021
Sayfa Sayısı :
512
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Türkiye'nin konumlandığı Yakın Doğu coğrafyasına büyük stratejistlerinilgisi önceki yüzyıllarda olduğu gibi yaşadığımız yüzyılda da sürmektedir.Soğuk Savaş ve sonrasında müttefik veya hasım çeşitli başkentlerde mensupoldukları devletlerin milli güvenlik karargâhlarına yön veren bustratejistlerin en tanınan ve etkili isimlerinden biri, kuşkusuz ABD'listratejist Zbigniew Brzezinski'dir.

Uluslararası güvenlik politikaları uzmanı Dr. (E) Albay Levent Demirci buincelemesinde, Brzezinski'nin Polonyalı bir mülteci ailesinin çocuğu olarakABD'nin yönetim zirvesine sabırlı yolculuğunun ve dünyanın bu önemli emperyalgücüne yön veren Milli Güvenlik Kurumu'nda kendi ülkesinin çıkarları açısındanortaya koyduğu ve uygulattığı tezleri anlatmaktadır.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

© 2022   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri