AQUATERAPİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-8365-58-0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2022
Sayfa Sayısı :
0
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Kaplıca tedavisi ülkemiz ve dünyaülkelerinde sağlık ve tedavide kullanımı çok eskiye dayanmaktadır. Tümuygarlıklarda bu kaplıca tedavisinin izlerini görmek mümkündür. Antik çağ hamamkalıntıları bunların birer tarihi göstergeleridir. Viktorya döneminde suüzerinde bolca düşünülen bir element olmuştur. Dini ve mistik bir anlam dayüklenen su kimi inanışlarda vaftiz suyu olarak kimi kültürlerde amnion sıvınınetkileri olarak bilinçaltı etkileri üzerinde düşünülmektedir. Hipokratdöneminde de su, buhar, nem tedavilerde yer almaktadır. Su içmek her zamansağlık göstergesiydi, kimi zaman mineral içerikli suların erdemlerindenbahsedildi. Suyun iyileştirici gücü her zaman bahsedilen konuydu.

Ülkemizin de içerisinde bulunduğu pek çokülke bu tedaviyi ampirik ve geleneksel şekilde kullansa da bazı ülkelerözellikle Almanya, Fransa, İtalya Japonya ve İsrail gibi ülkeler bu tedavibiçimini bazı standartlara oturtarak kaliteli bir şekilde kullanmaktadır.Almanya gibi ülkelerde kaplıca tıbbı, kür tedavileri koruyucu sağlıkhizmetlerinde, tedavide ve rehabilitasyon aşamalarında önemli bir sağlıksektörünü oluşturmaktadır.


© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri