POSTMODERN PERSPEKTİFDE SAĞLIK BİLİMLERİNDE İLETİŞİM


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-6591-17-2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2023
Sayfa Sayısı :
220
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Modernizm ve postmodernizmin sağlık hizmetleri ve sağlık hizmetlerinde iletişim üzerinde de önemli etkileri olmuştur. Modernizm, bilimsel ilerlemenin ve kanıta dayalı tıbbın önemini vurgularken, postmodernizm bireysel deneyimin ve çoklu bakış açılarının önemini vurgulamıştır. Her iki hareket de sağlık hizmeti sunumu ve iletişim stratejilerinde bazı ilerlemelere yol açmıştır.

Sağlık ve iletişim insan hayatında yer alan önemli kavramlardandır. Sağlıkta iletişim ise kişinin sağlık durumunu koruma isteği ya da sağlığı bozulmuş bireyin tedavi ve bakım sürecinde kurmak durumunda olduğu bir iletişim modelidir. Bu iletişim modeli son yıllarda dijital dünyanın ve teknolojinin etkisi ile hem sağlık hizmeti sunucuları hem de hizmet alanlar açısından şekil değiştirmiştir. Özellikle günümüz bakış açısı ile sağlık bilimlerinde etkileşim ve iletişimin önemi daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bu bilgilerle yola çıktığımız bu kitabın postmodern çağda sağlık bilimlerinde iletişim ve etkileşimin inemini ve değişen kavramları öne çıkaracağını düşünmekteyiz.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri