TÜRK KÜLTÜRÜNÜN ANA HATLARI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-975-267-612-1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
Ankara / 2024
Sayfa Sayısı :
832
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Dünya üzerinde Türk denen bir millet vardır ve onun geliştirdiği zengin kültür, medeniyetlerin oluşmasında mühim bir temel taşı vazifesi görmüştür. Bu sebepten insanlık tarihinin her açıdan şekillenmesinde en önde gelen faktörlerden birisi, Türklerdir. Bütün dünyada, hiç şüphesiz tarihin bu en eski milleti üzerine değişik alanlarda sayısız araştırmaların yapıldığı ortadadır. Dolayısıyla Türk kültürü hakkında da bugüne kadar hem Türk, hem yabancı yüzlerce ilim adamının çok değerli çalışmaları oldu. Her birisi Türk kültür tarihine yeni bir şey katmakla birlikte, unutulmuşları da hatırlamamıza yaradılar. Ortaya konan bu araştırmalar tarihin ilk devirlerinden başlayarak günümüze kadar gelmektedir. Buna bağlı olarak dünyanın dört-bir köşesinde Türklerin dili, dini, edebiyatı, müziği, gelenek ve görenekleri ile yiyecek ve içecek kültürü, giyimi, doğum ve ölüm adetleriyle, aile ve toplum hayatı, iktisadi geçim vasıtaları gibi alanlarda bu gün de yüzlerce çalışmaya imza atılmaktadır. İşte biz de bu çalışmada yeni bulunan yazılı kaynaklar ve arkeolojik belgelerin yardımıyla Türk kültürüne bir katkı yapmayı amaçladık.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri