DİNLER ARASI DİYALOĞ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.640.4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
248
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
  

Dinler Arası Diyalog düşüncesi son zamanlarda ülke gündeminde yerini almıştır. Konu çeşitli argümanlardan hareketle tartışılmaktadır. Dinler Arası Diyalog düşüncesi, bir yandan insanlığın hoşgörü, barış ve huzura kavuşması adına iyi niyetli çalışma olarak tanımlanıp savunulurken, diğer yandan Hıristiyan dünyasının diğer din mensuplarına yönelik yeni bir açılımı ve Hıristiyanlaştırma politikasının birparçası olarak değerlendirilmektedir. Bu birbirine zıt iki görüş, insanların zihinlerinin karışmasına sebep olmakta ve Dinler Arası Diyalog düşüncesinin neliği ve niteliği üzerinde oluşan istifhamlar sürmektedir. Çünkü olgunun kaynağı, amacı, önemi, ortaya çıkış süreci, Hıristiyan dünyasında ve İslam dünyasında algılanışı konusunda henüz tartışmalar bitmiş değildir.

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri