DİN VE DÜNYA (CİLTLİ)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.367.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı :
1046
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Türk Milletinin de Türk Devletinin de bekası kendisinden çok ülkesini ve milletini düşünen insanlarla mümkündür. İslam da Türk örf ve adetleri de bunu istemektedir. Geçmişi, hali ve geleceği ile bu kitapta işlenmiş konular; hem bilgi sunmakta hem dünya turu yaptırmakta hem de “pergel” in bir ucunu dine koymakta ve diğer ucu ile dünyayı dolaşmaktadır. Çünkü “Din”; geçmişin olduğu gibi günümüz insanının da en hassas olduğu ve meselelerine çözüm arayışında başvurduğu bir “temel fenomen” dir. Her millet için temel fenomen olan “din”e ve dinle ilgili meselelere temas edilirken, çözüm önerilerine de yer verilmektedir. Din ve Dünya ekseninde ele alınmış her konudaki bilgiler, günümüz için de önemini korumakta, mesaj özelliğini yansıtmakta ve bazı konularda bilgi sunmaktadır.

Bu kitap; din ve din ile ilgili meselelerden dünyadaki bazı meselelere kadar genel bir ufuk turu yaptıran bir belge niteliği ve “ başucu kitabı ” özelliği taşımaktadır.

© 2022   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri