DEĞERLER EĞİTİMİ


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Muammer ÖZER
ISBN :
978.975.267.954.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2014
Sayfa Sayısı :
160
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
10,00.-TL

 Sevgide güneş gibi ol,

 Dostlukve kardeşlikte

 akarsu gibi ol,

 Hataları örtmede gece gibi ol,

                        Tevazuda toprak gibi ol,

                        Her ne olursan ol,

                        Ya olduğun gibi görün,

                        Ya göründüğün gibi ol…

                             Mevlana

 

Değerlerimiz Geleceğimizdir

Evrensel değerlerden önce milli, dini ve kültürel değerlerimizi tanımalıyız. Bizler çoğu kez bunu ihmal ederiz. Hz Muhammed'i, Fatih Sultan Mehmet'i, Pir Sultan'ı,Karacaoğlan'ı, Mevlana'yı, Yunus Emre'yi Mustafa Kemal'i tanımalı, fikirlerini ve hayatlarını bilmeliyiz. Hoşgörü, adalet, azim, sevgi, saygı gibi değerleri bu büyük şahsiyetlerin hayatından almalıyız. Büyük ve önemli insanların geçmişini iyi bilmeden gelecekte onlar gibi olmak olanaksızdır. Onların düşüncelerini öğrenmeli hayatımıza yansıtmalıyız. Yahya Kemal'in dediği gibi“Kökü mazide olan ati” olmak için değerlerimizi korumalı, yaşatmalı ve evrensel değerlerle birleştirmeliyiz.

 

© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri