TAŞ MEDRESEDEN MEKTUPLAR


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9912.44.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2015
Sayfa Sayısı :
185
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Bilirsiniz dostlar. Yazı yazmak zor zanaat, hele de bu bir kitap önsözü, yani “SÖZ BAŞI” olursa ve bu söz başı aynı zamanda bir devrin YUSUFİ'yelilerinin hislerine tercüman olacak mektuplar için yazılacaksa,gerçekten zor.

Elinizdeki,  eser diyemeyeceğim “eser”; 1979-1981 yıllarında değişik cezaevlerinde yazılmış bir kısım mektuplarımın sizlerle paylaşımıdır.

Bu mektuplardan bir kısmı okuyacağınız gibi değişik mahalli veya yurt genelinde yayınlanan gazetelere yazılmış ve o gazetelerde yayınlanmış, genel olarak “TAŞMEDRESE'DEN MEKTUPLAR (…)“ adı taşıyan mektuplar.Bir kısmı ise dışarıdaki eşe dosta, Ülküdaşa, kardeşe, arkadaşa vs. yazılan özel mektuplar…

Bu mektuplardan bazılarını değişik kişilere okuttum.Onlardan çoğunun, bu mektupların mutlaka yayınlatılması gerektiğini, artık onların “Özel” olmaktan çıktığını, bir dönem cezaevindeki Ülkücülerin yaşantılarını, hislerini, duygu ve düşüncelerini yansıttığını, cezaevlerinin onlar tarafından haklı olarak, nasıl TAŞMEDRESE, YUSUFİYE’ye yapıldığını anlatan birer vesika niteliğinde olduğunu ısrarla vurgulamaları üzerine, bu mektupları bir kitap haline getirme gereği duydum ve sizlerle paylaşıyorum.

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri