AZERBAYCAN TÜRKLERİNİN ÖNDERLERİ


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Prof.Dr. Nesib NESİBLİ
ISBN :
978.605.2030.02.8
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2017
Sayfa Sayısı :
524
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Azerbaycan’ın bu şahsiyetleri geçmişe, yaşadıkları döneme ve milletin istikbaline nasıl bakmışlardır? Onlar milli yaşamın sorunlarını nasıl görmüş,bu sorunların çözümü için ne önermiş, kendileri ne yapmışlardır? En önemli sorulardan biri de şudur: Neden bizzat bu şahsiyetleri ‘önderlerimiz’ arasında görmüş ve onlar hakkında bu derlemeyi insanımızın görüşüne sunmuş bulunuyoruz?

Bu şahsiyetler arasında 19 fikir ve eylem büyüğü, her şeyden önce örnek şahsiyetler olmaları, örnek fikirler öne sürmeleriyle farklılık göstermektedirler.Bu şahsiyetleri bir araya getiren ortak nitelikleri çoktur; hepsi Türk milliyetçisidir, Türklük için mücadele vermiştir. Milli ideolojinin tarihi de,bugünü de esas olarak söz konusu şahsiyetlerin faaliyetleriyle ilgilidir. Onlar olmaksızın milli fikir hayatını düşüncede canlandırmak bile zordur. Bu şahsiyetler milletin onurudurlar. Onları, Kuzeyde Sovyet, Güneyde Pehlevi ve Humeyni rejimleri gözden düşürmeye çalışmış, onların büyüklüğünü inkar etmiştir. Şimdiki ve gelecek kuşaklarımız, bu şahsiyetleri tanıtmalı, onların mirasını ortaya çıkarmalı ve yaymalı, onlardan öğrenmelidirler. Halen Güneyde ve Kuzeyde millet-devlet kuruluş dönemini yaşandığından dolayı onlara çok ihtiyac var.

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri